تجهیزات پزشکی

موسسه حامیان سلامت با توجه به اهداف خود و در راستای توان‌بخشی و بهبود سلامت جامعه، از اوایل شهریورماه سال ۱۴۰۰ با کمک خیرین سلامت اقدام به تهیه مجموعه‌ای از تجهیزات پزشکی نموده است و این تجهیزات را برای کمک به بهبود شرایط بیماران، به‌صورت امانی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

تجهیزات پزشکی نقش ویژه و تعیین‌کننده‌ای در حوزه پزشکی دارد و در موارد تشخیصی، درمانی و توان‌بخشی استفاده می‌شود. تجهیزات به اعتبار کارکرد، در چند گروه تشخیصی، درمانی، آزمایشگاهی و پشتیبانی دسته‌بندی می‌شود.

تجهیزات خریداری‌شده توسط موسسه به‌گونه‌ای انتخاب‌شده است که هم در شرایط فعلی (شیوع کرونا) و هم در شرایط عادی مورداستفاده بیماران نیازمند قرار بگیرند و انتخاب نوع تجهیزات با عنایت به موارد ذیل صورت پذیرفته است:

  •  رفع نیاز مقطعی بیماران و کاهش هزینه‌های درمان
  •  قابلیت حمل و امکان استفاده از آن‌ها در منزل
  •  امکان استفاده چرخشی برای بیماران
  •  قابل‌استفاده برای انواع بیماری‌ها

دستگاه اکسیژن ساز:

این دستگاه جهت تأمین اکسیژن خون است و بیمارانی که دچار کمبود اکسیژن می‌باشند، از این دستگاه استفاده می‌کنند. این دستگاه در شرایط شیوع بیماری کرونا یکی از ضروری‌ترین و حیاتی‌ترین نیازهای بیماران کرونا را برطرف می‌کند و برای بیمارانی که به هر علتی مبتلابه درگیری ریوی ناشی از سایر بیماری‌ها‌ مثل آسم، سرطان ریه و بیمارهای قلبی-ریوی هستند، قابل‌استفاده است.

دستگاه اکسیژن ساز قابل‌حمل است و امکان استفاده از آن در منزل وجود دارد. این دستگاه برخلاف کپسول اکسیژن، نیاز به شارژ اکسیژن ندارد و دارای سیستم نبولایزر جهت مصرف داروهای استنشاقی است.

تشک‌مواج:

برخی از بیماران به دلیل مشکلات و ضایعات جسمی نیاز به بستری طولانی‌مدت دارند و این امر ممکن است به زخم بستر منجر شود. بهبود زخم هزینه‌های زیادی به بیمار تحمیل می‌کند درحالی‌که استفاده از تشک مواج می‌تواند از ایجاد زخم بستر پیشگیری و به بهبود بیماران دچار زخم بستر کمک نماید.

ویلچر:

یکی از شایع‌ترین مشکلات بیماران با بیماری‌های خاص و مزمن و به‌ویژه بیماری‌هایی که منجر به ناتوانی حرکتی می‌شوند، مسائل جابجایی و حرکتی آن‌ها است که معمولاً در اکثر موارد یک نیاز مقطعی و کوتاه‌مدت هست. این مشکل معمولاً با تأمین یک دستگاه ویلچر به‌راحتی مرتفع می‌شود.

با عنایت به اهداف موسسه حامیان سلامت که تلاش دارد در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها و پیشگیری از پیشرفت بیماری فعالیت نماید و سعی نموده تا بیماران به‌غیراز رنج بیماری دغدغه دیگری نداشته باشند، در نظر دارد با تأمین بخش دیگری از تجهیزات نسبت به توسعه این حوزه به لطف الهی و کمک خیرین اقدام نماید.

 برای استفاده از این تجهیزات می‌توانید به آدرس زیر مراجعه فرمایید.

کاشان، چهارراه غزنوی، هيئت محبان اهل‌بیت (ع)

 ساعت تماس و مراجعه: ۱۱-۱۳ صبح و ۱۸:۳۰-۲۰:۳۰ بعدازظهر

شماره تماس: ۵۵۴۶۵۷۸۷-۰۳۱

ویلچر

ویلچر

تشک مواج

تشک مواج

دستگاه اکسیژن ساز

دستگاه اکسیژن ساز